Jdi na obsah Jdi na menu

Úspěch na Kochavecké 18

15. 2. 2023

Ani po návratu z italské Marcialongy naši lyžaři nezaháleli a zúčastnili se dalších závodů v běhu na lyžích. Martin Kočica dne 12. 2. 2023 obsadil s časem 4:49 hodiny pěkné 2233. místo (z 4800 účastníků) na 56. ročníku Jizerské 50, která se konala v Bedřichově.

Zbývající dva účastníci Marcialongy, Pavel Křižka a Martin Liška, dali přednost regionálnímu závodu Kochavecká 18, který se konal v sobotu 11. 2. 2023. Jednalo se již o 5. ročník tohoto běžkařského závodu a obětavým pořadatelům se podařilo i při komplikovaných sněhových podmínkách připravit pro závodníky relativně slušnou trať.

Tohoto závodu se zúčastnili i další Bojkovjané: Josef Urbánek, Jiří Šašinka a Bronislava Špiritová. A všichni si vedli velmi dobře. Nejlépe dopadl Martin Liška, který v kategorii 40–60 let obsadil krásné druhé místo. Jirka Šašinka byl v kategorii nad 60 let třetí, Bronislava Špiritová v kategorii žen nad 40 let pátá, Pavel Křižka v kategorii 40–60 let skončil na 6. místě a Josef Urbánek byl ve stejné kategorii třináctý. Celkové výsledky podle jednotlivých kategorií naleznete zde: Výsledková listina - Kochavecká 18.

Krátké video ze závodu je ke zhlédnutí na YouTube.
Více fotografií naleznete zde.

A tak nezbývá než doufat, že sněhové podmínky budou v příštích letech minimálně stejně dobré, aby se milovníci běžkování mohli zúčastnit více takových závodů.