Jdi na obsah Jdi na menu
 


Republikové finále ve volejbale - Olomouc

21. 7. 2008

Volejbalisté Bojkovic po třech letech opět zlatí … Česká asociace sport pro všechny ( ČASPV ) uspořádala ve dnech od 26. do 29. června 2008 v Olomouci celorepublikový festival vybraných sportů. Byla to vlastně přehlídka výkonů nejlepších sportovců a družstev jednotlivých sportovních odvětví organizovaných v této asociaci. Do republikového finále mezi nejlepší volejbalové týmy přes okresní a regionální kvalifikaci postoupilo také družstvo ASPV Bojkovice. Této akce se zúčastnilo také pět členů našeho volejbalového oddílu - hráči Staš Patrik, Chupík Zbyněk, Lahuta Radek, trenér Staš Radislav a vedoucí družstva Křižka Pavel. V Olomouci družstvo Bojkovic reprezentovalo nejen naše město, ale také okres Uherské Hradiště a hlavně Zlínský kraj, pod jehož názvem družstvo také hrálo. Po výborných umístěních v letech minulých ( r. 2004 – 3. místo, r. 2005 – 1. místo, r. 2006 – 4. místo, r. 2007 – 3. místo ) tým pomýšlel znovu na úspěch. Turnaj se hrál pod širým nebem na třech antukových kurtech Slávie UP Olomouc. Bylo krásné slunečné počasí a nepříjemné horko. Prvním soupeřem byl tým z Vysočiny reprezentovaný NOVÝM MĚSTEM NA MORAVĚ. Zápas družstvo nezačalo dobře. Na hráčích byl vidět tříměsíční tréninkový výpadek a také to, že se nedokázali hned vyrovnat s venkovními podmínkami. Po prohraném prvním setu provedl trenér dílčí úpravy v základní sestavě. Hra se pak vyrovnala a druhý set družstvo v koncovce vyhrálo poměrem míčů 25:23. Závěrečný tie–break už byl v režii našeho družstva, které herně postupně získávalo na jistotě. Výhra 2:1 nad kvalitním soupeřem hráčům pomohla hlavně po psychické stránce. Úvodní zápas ukázal, že je nutné v sestavě udělat zásadnější změny. Po domluvě s hráči si místa v základní sestavě vyměnili Luboš Michalčík a Patrik Staš, který, ač založením střední blokař, přešel na post smečaře, a na místo univerzálního hráče místo Radka Lahuty nastoupil Luděk Lahuta. Tyto změny se ukázaly jako klíčové pro další průběh celého turnaje. Oběma blokařům se dařilo v obraně, výborně na postu „univerzála“ hrál Luděk Lahuta a mimořádně se dařilo na „smeči“ Patriku Stašovi. Následující všechny tři zápasy tým vyhrál shodně 2:0. Nejdříve zdolal ambiciózní tým z ALBRECHTIC, reprezentanta kraje Moravskoslezského, poté zástupce Ústeckého kraje MOSKAD MOST a nakonec i nepříjemného soupeře pořadatelského města OLOMOUCE reprezentujícího Olomoucký kraj. Tato vítězství našemu družstvu zaručila finálovou účast proti celku MINERVY BOSKOVICE, který reprezentoval jižní Moravu. Finálový soupeř byl složen ze starších a zkušených ligových hráčů a v průběhu celého turnaje také nepoznal hořkost porážky. Na jeho straně tedy zkušenosti, na straně naší snad lepší fyzická kondice a větší a neskrývaná touha po vítězství. Oba dva sety byly velmi vyrovnané. Bojovalo se skutečně o každý bod a o vítězství v setu se rozhodovalo vždy až v jeho samotném závěru. V prvním setu byl šťastnější soupeř, ve druhém zase naše družstvo. A právě v průběhu druhého setu se hráči našeho družstva dostali do těžko popsatelné volejbalové pohody, a snad až euforie. Hlasité projevy radosti při každém bodu pro náš tým přilákaly další desítky diváků z blízkého okolí. Do „ošidného“ tie-breaku jsme nastupovali s hlavami nahoře a s vědomím, že na soupeře máme. Na naší straně byla také většina diváků. Ti se nechali výborným výkonem našich hochů strhnout k bouřlivému aplausu, jenž zase vyprovokoval hráče k výborné hře. Do stavu 10:8 ještě soupeř držel krok, ale pak se „zlomil“. Vítězství 15:9 v tie-breaku znamenalo vítězství 2:1 v zápase a po třech letech opět zisk mistrovského titulu. Všichni hoši podali v průběhu turnaje výborné výkony. Skvěle hrál na „liberu“ Zbyněk Chupík. Ve finálovém zápase podali mimořádné výkony Luděk Lahuta a na bloku hrající Jiří Pytela. V zápase o 3. místo ALBRECHTICE ( M-S kraj ) porazily NOVÉ MĚSTO NA MORAVĚ ( Vysočina ) 2:1. Výsledky družstva Bojkovic: 1. Bojkovice - Nové Město na Moravě 2:1 ( 60:58 ) 2. Bojkovice - Albrechtice 2:0 ( 50:40 ) 3. Bojkovice - Most 2:0 ( 50:40 ) 4. Bojkovice - Olomouc 2:0 ( 50:24 ) Finále: Bojkovice - Boskovice 2:1 ( 59:56 ) Rozhodčí a pořadatelé vyhlásili po skončení turnaje nejlepší hráče. Nejlepším smečařem celého turnaje byl vyhodnocen Patrik Staš, který převzal z rukou předsedy ČASPV diplom a krásný pohár. Za vítězství v turnaji jsme od představitelů ČASPV převzali mistrovský pohár, medaile, diplom a drobné upomínkové předměty. Od předsedy KVASPV také 1500 korun za vzornou reprezentaci Zlínského kraje. Sestavu vítězného družstva tvořili tito hráči: Smečaři: Rostislav Maca Radek Lahuta ml. Patrik Staš Blokaři: Luboš Michalčík Jiří Pytela Univerzál: Luděk Lahuta Nahrávač: Ivo Valter Libero: Zbyněk Chupík Vedoucím družstva byl Ing. Pavel Křižka a v průběhu turnaje koučoval Mgr.Radislav Staš. Všem hráčům patří poděkování za příkladnou reprezentaci našeho města a celého Zlínského kraje. Radislav Staš