Jdi na obsah Jdi na menu

Jizerská 50

14. 1. 2015

Na loňský 47. ročník Jizerské 50 v běhu na lyžích byli z našeho oddílu přihlášení Jirka Rapant, Jožka Urbánek a Pavel Křižka. Bohužel počasí bylo proti a v roce 2014 se Jizerská 50 vůbec nekonala a startovné se nevracelo, což se samozřejmě projevilo na zájmu účastníků o letošní ročník. I když kapacita 4800 závodníků pro letošní rok byla nakonec naplněna z naší T.J. se zúčastnil této významné sportovní akce pouze Pavel Křižka. Rozmary počasí však doprovázely i letošní ročník. V pátek a sobotu byla velká obleva. No, a v neděli pro změnu vše zmrzlo, takže část trati musela být kvůli bezpečnosti závodníků uzavřena a závod  tak nakonec měřil "pouhých" 45 km. Startovalo se v osmi vlnách, přičemž osmá vlna vyrazila na trať 35 minut po vlně první. Závod mužů nakonec vyhrál nor Pedersen. Nejlepší z českých běžců Standa Řezáč skončil sedmý, no a "náš" účastník Pavel Křižka obsadil v čase 4,42 hod. "pěkné" :-) 3512. místo...

Organizačně pořadatelé celou akci zvládli na jedničku. Ať už se jednalo o dopravu z Liberce do Bedřichova, občerstvení na trati a v cíli, možnost převlečení a úschovu věcí v cíli,... A tak třeba za rok se objeví na startu již 49. ročníku tohoto populárního závodu víc členů naší T.J. než jeden...