Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cyklozájezd - Žermanická přehrada

28. 8. 2013

V termínu od 22.-25.8.2013 někteří členové našeho oddílu uskutečnili "cyklozájezd" do Beskyd. Ubytování jsme sehnali v chatě na břehu Žermanické přehrady a odtud jsme podnikali cyklovýlety. V pátek jsme vyrazili z Dolních Domaslavic do Soběšovic (návštěva rozhledny v budově obecního úřadu) a přes hráz Žermanické přehrady dorazili do Frýdku-Místku. Po obědě ve středověké tvrzi jsme pokračovali na hrad Hukvaldy a přes obce Baška a Nošovice zpět na "základnu" (celkem 85 km).

V sobotu jsme vyrazili z obce Hrádek přes Filipku a Bahenec (12 km stoupání) na NEJVÝCHODNĚJŠÍ BOD České republiky. Kdo si myslí, že tento bod sousedí se Slovenskem je na velkém omylu - neboť ten se nachází v katastru obce Bukovec a je přechodem do Polska. Z nejvýchodnějšího bodu ČR jsme pokračovali přes Polsko do obce Hrčava, kde se potkávají hranice tří států - ČR/Slovensko/Polsko. Z Hrčavy jsme se potom po cyklostezce přes Jablunkov a Milíkov vrátili do Hrádku a odtud autem na základnu. Sobotní trasa byla dosti náročná o čemž svědčí zdolaných 1400 výškových metrů na naší 70 km trase.

V neděli jsme tak již absolvovali jen hodinovou vyjížďku kolem přehrady a poté nabrali směr Bojkovice.

 

Náhledy fotografií ze složky ŽERMANICE 22.-25.8.2013